Badanie Wskazuje, Że Biali Respondenci Są Bardziej Świadomi Bitcoina W Porównaniu Z Czarnymi I Latynoskimi Respondentami

Badanie wskazuje, że biali respondenci są bardziej świadomi Bitcoina w porównaniu z czarnymi i latynoskimi respondentami

Wiodąca witryna finansowa SimpleMoneyLyfe opublikowała dzisiaj wyniki najbardziej obszernego badania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w branży kryptograficznej

Badanie ujawnia świadomość rynku kryptowalut według pochodzenia etnicznego i płci, a także innych czynników związanych z kryptowalutami i branżą blockchain.

Po przeanalizowaniu ekskluzywnych wyników ankiet i publicznych baz danych, badacze SimpleMoneyLyfe doszli do wniosku, że mężczyźni są bardziej świadomi istnienia Bitcoina niż kobiety. Co ciekawe, badanie pokazuje również, że Bitcoin ma przewagę wśród milenialsów, a 67% z nich twierdzi, że wolą Bitcoin od złota.

Rosnące Różnice W Branży Kryptograficznej

Badanie SimpleMoneyLyfe opiera się na zbiorach danych od listopada 2019 r. Do stycznia 2021 r. Jak dotąd jest to najbardziej kompleksowe badanie w dziedzinie kryptowalut i uderza w konsumentów, środowisko akademickie i przemysł prywatny tam, gdzie boli najbardziej – szerzące się różnica. Do tej pory żadne inne badania nie ujawniły tak szalejącej dysproporcji w branży kryptograficznej.

W badaniu omówiono kilka innych interesujących czynników związanych z kryptowalutami i ogólnie branżą blockchain.

Szybki Przegląd Badania SimpleMoneyLyfe

Badanie SimpleMoneyLyfe neguje założenie, że większość wolumenu transakcji kryptowalutowych pochodzi z działalności przestępczej. W rzeczywistości wolumen transakcji kryptowaluty używanej w działalności przestępczej to zaledwie 0,34% całkowitego wolumenu globalnych transakcji kryptograficznych. Odpowiada tylko 10 miliardom dolarów.

Gromadzący bitcoiny posiadają większościowy udział w bitcoinach, obecnie 2% portfeli kryptograficznych posiada 95% wszystkich bitcoinów. Obejmuje pierwszych górników / inwestorów Bitcoin, instytucje finansowe i rządy na całym świecie.

Wśród respondentów płci męskiej i żeńskiej w wieku 18+ i starszych 78% mężczyzn przyznało, że zna Bitcoin. Z drugiej strony tylko 71% respondentek przyznało, że zna Bitcoin.

Patrząc w przyszłość, raport stwierdza, że ​​Stany Zjednoczone przyciągną ogromne inwestycje w blockchain, ponieważ pozostaną w czołówce innowacji blockchain, z imponującą kwotą 4,2 miliarda dolarów, które mają zostać wydane na rozwiązania blockchain w samych Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o świadomość Bitcoin i kryptowalut, spodziewaj się, że brak świadomości spadnie wraz ze wzrostem liczby kryptowalut i globalnej adopcji blockchain.